آموزش افزایش سرعت اینترنت

آموزش افزایش سرعت اینترنت به صورت رایگان

آموزش دوبرابر کردن سرعت اینترنت موبایل ، لپتاپ و… به صورت رایگان

برای افزایش سرعت اینترنت، سرورهای DNS خود را تغییر دهید.

آموزش افزایش سرعت اینترنت

ترفندها و روش های زیادی برای تست و افزایش سرعت اتصال اینترنت وجود دارد، اما یکی از آسان ترین و سریع ترین این روش ها برای افزایش سرعت وبگردی اصلاح سرورهای DNS (سامانه نام دامنه) است.

DNS و سرعت اینترنت

DNS مانند دفتر تلفن اینترنت می ماند و از نام وبسایت ها در کامپیوتر یا کامپیوترهای خاصی که سایت در آن ها هاست شده، نقشه برداری می کند. وقتی میخواهید به یک وبسایت دسترسی پیدا کنید، کامپیوترتان باید در آدرس ها جستجو کند و سرور DNS انتخابی شما میتواند روی سرعت بارگذاری وبسایت اثر داشته باشد.

تنظیمات شبکه برای کامپیوتر، روتر، و/یا نقطه دسترسی، به شما اجازه میدهند سرورهای DNS (اولیه و ثانویه) مورد نظر خود را مشخص کنید.  DNSبه صورت پیشفرض توسط ارائه دهنده سرویس اینترنت شما تنظیم میشود اما ممکن است سرورهای سریع تری برای استفاده وجود داشته باشند.

بهترین سرور DNS را بیابید

برای افزایش سرعت اینترنت یعنی دو برابرکردن سرعت اینترنت ابزارهای متفاوتی میتوانند با اجرا کردن معیارها جهت تست پاسخ سرورهای DNS به مکان شما، بهترین آن ها را بیابند. GRC’s DNS Benchmark  ابزار بسیار خوبی برای کاربران ویندوز و لینوکس بوده و namebench نیز ابزار سریع و آسانی برای استفاده در مک است.

توجه: روش دیگر یافتن یک سرور پرسرعت DNS این است که از لیست سرورهای DNS رایگان و عمومی ما استفاده کنید. بسیاری از سرور ها دارای ویژگی محافظت از حریم خصوصی بوده و سطوح مختلفی از فیلترینگ را اعمال میکنند.

در ادامه آموزش استفاده از ابزار رایگان منبع باز namebench را مشاهده میکنید (ابزار GRC’s DNS Benchmark نیز به طور مشابه عمل میکند):

  1. ابتدا ابزار namebench را دانلود کرده و نصب کنید.
  2. وقتی برای اولین بار این برنامه را باز میکنید از شما خواسته میشود nameserver خود را وارد کنید. اگر این بخش به صورت خودکار برای شما پر نشده باشد باید خودتان آن را بیابید.

آموزش افزایش سرعت اینترنت

نکته: اگر هرگز سرورهای DNS کامپیوتر خود را تغییر نداده اید، این آدرس همان gateway پیشفرض شماست. بنابراین اگر gateway پیشفرض خود را میدانید میتوانید از این مرحله بگذرید.

در ویندوز، Command Prompt را باز کرده و ipconfig /all. را وارد کنید. دنبال DNS Servers بگردید؛ کنار آن میتوانید آدرس سرور DNS را مشاهده کنید.

آموزش افزایش سرعت اینترنت

در مک، از مسیر    Terminal >Utilities >Applications یک پنجره Terminal باز کرده و سپس cat /etc/resolv.conf را وارد کنید.

آموزش افزایش سرعت اینترنت

. در namebench، آدرس nameserver کنونی خود را که مطابق تصویر بالا پیدا کردید، وارد کرده و سپس روی Start Benchmark کلیک کنید.

  1. صبر کنید تا یک صفحه جدید در مرورگر باز شود، در این صفحه نتایج benchmarking را مشاهده میکنید. این فرایند ممکن است چند دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

در این قسمت میتوانید سرور های DNS اولیه، ثانویه و ثالثیه پیشنهادی که برای شما سرعت اتصال بالاتری نسبت به سرور های DNS کنونی فراهم میکنند را ببینید.

لیستی از سرورهای DNS تست شده و زمانی که طول کشیده تا صفحات وب را بارگذاری کنند مشاهده میکنید. اعداد سرورهای پیشنهادی را جایی یادداشت کنید.

  1. حالا میتوانید از namebench خارج شده و صفحه ای که در مرورگرتان باز کرده اید را ببندید.

شما میتوانید جهت مشاهده دوره های آموزش شبکه روی دکمه زیر کلیک کنید و از مشخصات این دوره ها مطلع گردید:

دوره های آموزش شبکه

تغییر سرورهای DNS

سرور DNS را میتوانید روی کامپیوتر یا روتر تغییر دهید.

نحوه تغییر تنظیمات سرور DNS

اگر چندین دستگاه داشته یا دوستان و خانواده شما نیز به شبکه اینترنتتان وصل میشوند، باید به عنوان administrator وارد روتر شده و آن را تغییر دهید. با این روش، هر دستگاهی که آدرس هایش را به صورت خودکار از روتر دریافت میکند، با این سرور های DNS آپدیت شده و سرعت اینترنت آن بیشتر میشود.

یا، میتوانید سرورهای DNS را روی هر کامپیوتر یا دستگاه تغییر دهید. برای این کار وارد تنظیمات network adapter settings کامپیوتر یا تنظیمات وای فای گوشی یا تبلت خود شوید، و آدرس های سرور DNS را وارد نمایید. با این کار سرور DNS تنها روی همان دستگاه تغییر میکند.

نتایج

نتایج ما نشان داد با استفاده از سرورهای DNS  استوک، سرعت اینترنت نسبت به زمانی که از سرورهای DNS گوگل استفاده میشود، ۱۳۲٫۱ درصد افزایش نشان میدهد، اما در استفاده واقعی ممکن است سرعت اینترنت تا این حد افزایش نداشته باشد. با این حال، با این ترفند بالاخره احساس میکنید سرعت اتصالتان به اینترنت فوق العاده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =